Кухня відіграє далеко не останню роль серед кімнат вашої квартири. Вона зігріта теплом домашнього вогнища і завжди готова радо прийняти гостей, зібрати за тихою і затишною вечерею всю сім'ю, вислухати розмову по душах за чашкою міцного чаю опівночі. Саме з цієї причини правильне оформлення і меблювання цього настільки багатофункціонального простору має величезне значення, і тому воно повинно бути чітко правильно продумане.

       Кухонні меблі - це, безумовно, дві третини успіху кухні. До їх вибору слід поставитися відповідально і серйозно, але без зайвої паніки, адже вона тут ні до чого, нічого нездійсненного немає. Час біля плити, скільки б він не тривав, не повинен напружувати й дратувати, приготування їжі - процес на кшталт високого мистецтва.

        У квартирі сучасної людини кухня виконує ще й функцію їдальні. Так, на перший погляд це зручно, однак за таких умов помітно зростають вимоги до оформлення, вибору стилю і створення загального образу кімнати. Не слід також забувати, що, крім привабливого зовнішнього вигляду, кухня повинна також володіти певними функціональними характеристиками, залежно від вимог власника.                                                                       Сьогодні спостерігається незліченна кількість кухонних меблів у місцях продажу, до того ж найрізноманітніших типів і моделей. Виробника також можна вибрати на свій розсуд: чи то країни СНД, чи то Європа, чи то інші країни світу - є можливість придбати їхню продукцію без проблем, причому інколи зовсім недалеко від дому. Попит на вітчизняні меблеві гарнітури останнім часом зріс, оскільки їхня якість значно покращилася, і вони  відповідають встановленим світовим стандартам.

   Найпоширеніші кухонні набори включають у себе стаціонарні меблі й ті, які можна пересувати. До стаціонарних належать шафи і тумби, а до пересувних, як можна здогадатися, - столи і стільці. Зовсім недавно з'явилися модулі на коліщатках. До них належать невеликі столики, шафки, міні-холодильники тощо. Вони мають свої переваги, адже їхнє місце розташування можна змінити будь-якої хвилини, вони завжди будуть під рукою.

       Під час вибору кухонних меблів не слід забувати про фізіологічні особливості людини. З огляду на середній зріст жінки, слід зазначити, що найоптимальніша висота столу має становити 85-90 см, а його ширина та глибина - 60 см. Навісні шафи не мають бути надто масивними, тому їхня середня глибина - 30 см. Вішати їх потрібно на півметра вище від стільниці.

Відстань від верхньої до нижньої точки кухонного меблевого гарнітура має становити трохи більше, ніж 2 м. Вище можуть розташовуватися тільки полиці та шафки, призначені для зберігання чогось не часто використовуваного (техніки, продуктів, предметів побуту тощо). Бажано також все-таки враховувати індивідуальні особливості "головного кулінара".

У великих підлогових шафах можуть зберігатися посуд, кухонні прилади, побутова хімія, інструменти, побутова техніка, та й узагалі все, чого душа бажає. Тому на них йде велике навантаження, слід врахувати це під час розгляду таких їхніх характеристик, як міцність і стійкість. Шухляди в таких шафах, звісно ж, краще і надійніше будуть з роликами, також важлива наявність роздільників у них, щоб предмети перебували в постійному порядку й чистоті, це вбереже людину від зайвих витрат часу та енергії.

       Дрібниць на кухні завжди шалена безліч і всі вони потрібні, завжди мають бути під рукою. Слід продумати їхнє розміщення, забезпечити для них окремі комірки та шухляди. Настільні полиці, що обертаються, помітно зможуть полегшити доступ до цих предметів.

Що стосується верхньої частини меблевого комплекту, то він просто зобов'язаний мати тримачі для чашок, що дасть змогу їх зручніше сушити й економити місце в шафах. Не забудьте про освітлення робочої поверхні - стільниці, так буде набагато зручніше для господині та заощадить витрати енергії, дозволивши не вмикати загальне освітлення кімнати.

Під холодильник, за бажання, якщо дозволяють його габарити, можна зробити тумбу-підставку для зберігання овочів і фруктів. Важливо також подбати про розподіл місця для вбудованої побутової техніки, адже доступ до неї має бути постійним і зручним. Кухонні меблеві гарнітури на сьогоднішній день мають широкий спектр матеріалів для їх виготовлення. Традиційним, дорогим, якісним і статусним матеріалом було і залишається дерево різних порід, найпопулярнішим є МДФ, а матеріал економ-класу - звичайно ж, ДСП. Вибір залежить від бажань і можливостей покупця.

         На кухні людина повинна відпочивати і залишатися спокійною, тому не останнє місце в характеристиках меблів посідає їхня колірна гамма. Найкраще для кухні підійде гарнітур не надто насичених, спокійних світлих тонів із матовим покриттям, яке не створює дратівливих відблисків.

         Залежно від розмірів кухні слід вибирати обідній стіл. Для просторих кухонь-їдалень найкраще підійдуть великі обідні столи круглої або овальної форми, для маленьких кухонь потрібно підбирати що-небудь компактне і розсувне, загалом, стіл, що заощадить простір.

        З кухні починається і закінчується день, від неї залежить настрій людини і, іноді, її душевна рівновага. Кухня дарує тепло і комфорт, дає змогу забути про суєту сучасного світу.